fbpx

Поминати километри: 13.100

Регистриран до: 04.2021

Прва регистрација: 04.2017

Автомобилот поседува комплетна сервисна историја. Проверен е во повеќе од 120 точки.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од половните автомобили на Premium AGS. Достапен е за тест-возење во Premium AGS на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

 • Двостепени предни воздушни перничиња за возачот и совозачот
 • Странични воздушни перничиња за предните седишта-SIPS
 • Воздушни завеси за глава и рамена
 • Isofix – фиксирање на детски седишта на задните странични седишта
 • Интелегентен систем за информирање на возачот (IDIS)
 • Странични прозори од калено стакло
 • Системи ABS, ESP, BAS, ETS
 • Прилагодлив ограничувач на брзината
 • City Safety 2 – систем за спречување на судар со возила, велосипедисти, пешаци и поголеми животни
 • Темпомат
 • Патен компјутер
 • Сензор за дожд и светла
 • Асистенција при тргнување на нагорнини
 • Старт – Стоп функција
 • Динамично подвозје
 • Електрична паркирна сопирачка
 • Сензори за паркирање напред и назад
 • LED предни дневни светла
 • Греење на предното ветробранско стакло
 • Греење на прскалки за миење на ветробранското стакло
 • Електрично подесување на надворешни ретровизори
 • Куќишта на надворешни ретровизори во боја на каросеријата
 • Видлива единечна издувна цевка со хромиран завршеток
 • 16″ алуминиумски бандажи со 5 краци
 • Пневматици Michelin 215/55R16
 • Резервно тркало за привремена употреба
 • Индиректен систем за следење на притисокот во пневматиците (TPMS)
 • Електронски двозонски клима уред
 • Систем за квалитет на воздухот во кабината – CleanZone (AQS)
 • Дигитална инструментална табла 8” TFT
 • Осветлени козметички огледала во штитници од сонце кај возачот и совозачот
 • Серво управувач со индивидуално позиционирање по висина и длабочина
 • Трокрак управувач обложен со кожа со украсни алу детали
 • Рачка на менувачот обложена со кожа
 • Средно ниво на внатрешно осветлување
 • Комплет 4 текстилни патосници
 • Украсни плочки со Volvo лого на праговите напред
 • 5 седишта
 • Комфорни седишта обложени со комбинација на текстил/кожа во црна боја
 • Механичко подесување на предните седишта во 6 правци
 • Греење на предните седишта
 • Потпирач за раце, држачи за чаши и простор за одлагање во средишната конзола
 • Потпирач за раце на задните седишта, со отвор за подолги предмети
 • Делива задна клупа 1/3 – 2/3
 • Декоративни алиминиумски лајсни на облогите на вратите и средишната конзола
 • Аудио систем High Performance со CD MP3
 • Навигациски систем со мапи за Европа
 • Bluetooth handsfree и Audiostreaming
 • Гласовни команди
 • Мултифункционални копчиња на управувачот
 • AUX и USB приклучок

Цена: 24.990 EUR (1.544.382 МКД)