fbpx

Поминати километри: 30.060

Регистрирано до: 01.2021

Автомобилот поседува комплетна сервисна историја. Проверен е во повеќе од 100 точки, вклучувајќи и ажурирање на софтвер.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од Vоlvo Selekt програмата на Volvo Cars Macedonia. Достапен е за тест-возење во Volvo Centar Skopje на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

• Систем за предупредување во мртов агол – BLIS
• Систем за навигација Sensus со мапи за Европа
• Интеграција со паметен телефон преку USB HUB (Apple Carplay и Android Auto)
• LED активни светла со Active High Beam технологија
• Миење на предни фарови под притисок
• Автоматско затемнување на внатрешен и надворешни ретровизори
• Паметен клуч “Keyless Entry” и “handsfree” отворање/затворање на капакот од багажникот со нога
• Електрично отворање на капакот од багажникот
• Електрично преклопување на вториот ред седишта
• Електрично склопување на наслоните за глава во вториот ред седишта
• Греење на предните седишта
• Греење на задните седишта
• Греење на управувачот
• Дополнителен паркинг грејач (FOH) со тајмер
• Греење на прскалки за миење на ветробранското стакло
• Електрично подесување на возачкото седиште со функција за меморија
• Електрично подесување на совозачкото седиште
• Палки за менување брзини на управувачот
• Електрични сигурносни брави за деца на задните врати
• Затемнети стакла на задните врати и задниот ветробран
• Сензори за паркирање напред
• Камера за помош при паркирање назад
• 12 V приклучок во багажникот
• 19” алуминиумски бандажи со 5 двојни краци, со пневматици 255/40 R19 W
• Боја на каросеријата: Бисерно Бела „Crystal White Pearl“ металик

Цена: 44.900 EUR (2.774.820 МКД)