fbpx

НОВ АВТОМОБИЛ

Редовна цена: 33.410

Цена со попуст: 26.900 ЕUR

Цена во денари: 1.662.420 МКД

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од програмата на Volvo Cars Macedonia. Достапен е во Volvo Centar Skopje на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

VOLVO V40 D2 Kinetic

2.0 120ks МТ6 FWD

 • City Safety – систем за спречување на удари со возила, велосипедисти, пешаци и поголеми животни
 • Електрично задвижувани и греени ретровизори
 • Загревано задно стакло
 • 7 воздушни перничиња + воздушно перниче за пешаци
 • Браници и прагови во боја на каросеријата
 • Надворешни ретровизори во боја на каросеријата
 • Заден спојлер
 • Внатрешно осветлување со одложено исклучување
 • Електронски Кима Уред
 • Преден наслон за раце
 • Електрично задвижувани прозори напред/позади
 • Управувач подесив по висина и длабочина
 • Патен компјутер
 • Систем за заштита при бочен удар (SIPS)
 • Навлаки од текстил
 • Препознавање на сообраќајни знаци (RSI)
 • Темпомат
 • Трокрак мултифункционален волан обложен со кожа
 • Рачка од менувач обложена со кожа со украсни елементи
 • Рачна кочница обложена со кожа
 • Старт – Стоп функција
 • Bluetooth Hands Free
 • Алуминиумски фелни – 16”
 • Возачко седиште подесиво по висина со лумбална подршка
 • Двојни издувни цевки со хромирани завршетоци
 • Делив заден наслон – 60:40
 • Боја: Сива металик – Osmium Grey

Дополнителна опрема

 • Пакет CLIMATE CONTROL
  • Електронски Клима Уред (ECC) – Двозонски
  • Систем за квалитет на воздухот (AQS)
  • Греење во предните седишта
 • Пакет EDITION
  • Дигитална инструмент табла 8”
  • LED дневни, средни и долги светла
  • Амбиентално осветлување во кабината
  • Осветлена рачка на менувачот
  • Алуминиумски декоративни елемнти “Black Grid”
 • Пакет EDITION PRO
  • Греење на предни седишта
  • Сензори за паркирање – назад
  • Аудио систем – “High Performance”
  • Материјал на седишта: Текстил/Т-Tech во Црна боја со кожени делови
  • Подесување на со-возачкото седиште по висина со лумбална поддршка
  • Електрични согурносни брави за деца на задните врати
  • Лизгачки наслон за раце напред
  • Електрично склопување на надворешни ретровизори со осветлување
  • Автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
  • Преклоплив наслон на со-возачкото седиште
 • Сигурносни штрафови за тркалата
 • Сензор за дожд
 • Можност за исклучување на со-возачкото воздушно перниче
 • Алуминиумски декоративни додатоци на Трокракиот кожен волан
 • Подготовка за камера за паркирање – назад