fbpx

Година на производство: 2019

Поминати километри: 20.100

Регистрирано до: 01.2021

Автомобилот поседува комплетна сервисна историја. Проверен е во повеќе од 100 точки, вклучувајќи и ажурирање на софтвер.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од Vоlvo Selekt програмата на Volvo Cars Macedonia. Достапен е за тест-возење во Volvo Centar Skopje на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

• City Safety – систем за спречување на судари со возила, велосипедисти, пешаци и поголеми животни
• Предни воздушни перничиња за возачот и совозачот
• Воздушно перниче за колената на возачот
• SIPS – странични воздушни перничиња за предните седишта
• Воздушни завеси за глава и рамена
• Whiplash – систем за заштита на карлицата на предните седишта
• Надворешно воздушно перниче за пешаци
• Интелегентен систем за информирање на возачот (IDIS)
• Прилагодлив ограничувач на брзината
• Патен компјутер
• Темпомат
• Асистенција при тргнување на нагорнини
• Start/Stop функција
• Електрично задвижувани и греени надворешни ретровизори
• Електрично задвижувани стакла напред и назад
• Двојни видливи издувни цевки со хромирани завршетоци
• Браници и прагови во боја на каросеријата
• Куќишта на надворешни ретровизори во боја на каросеријата
• Електронски клима уред
• Рачка од менувач и рачна кочница обложени со кожа
• Преден наслон за раце
• Подесување на управувачот по висина и длабочина
• Седишта обложени со текстил
• Возачко седиште подесиво по висина со лумбална поддршка
• Аудио систем “Performance” со 4 звучника
• Bluetooth Hands Free поврзување
• Сет за репарирање на пневматици
• Паркинг сензори назад
• Аудио систем “High Performance” со 8 звучника
• Дигитална инструмент табла 8”
• LED предни дневни, средни и долги светла
• Амбиентално осветлување во кабината
• Алуминиумски декоративни елементи “Black Grid” на централната конзола
• 17” алуминиумски фелни “Spider” со пневматици 205/50R17

Цена: 19.000 EUR (1.174.200 МКД)