fbpx

Поминати километри: 13.545

Регистриран до: 02.2021

Автомобилот поседува комплетна сервисна историја. Проверен е во повеќе од 100 точки, вклучувајќи и ажурирање на софтвер.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од Vоlvo Selekt програмата на Volvo Cars Macedonia. Достапен е за тест-возење во Volvo Centar Skopje на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

• Електронски двозонски клима уред
• Систем за квалитет на воздухот Clean Zone (AQS), со мултифилтер
• Сензор за влажност на воздухот
• City Safety – систем за спречување на судари со возила, велосипедисти, пешаци и поголеми животни
• Прилагодлив ограничувач на брзината
• Темпомат
• Поддршка за ублажување на судар со возила од спротивниот правец
• Асистенција за одржување во лента
• Асистенција при тргнување на нагорнини
• Сензори за паркирање назад
• Сензор за дожд
• Пакет од 7 воздушни перничиња (вклучително за колената на возачот)
• Систем за заштита при бочен удар (SIPS)
• Интелегентен систем за информирање на возачот (IDIS)
• Препознавање на сообраќајни знаци (RSI)
• Седишта обложени со комбинација на текстил/кожа
• Механичко подесување на предните седишта со електрично подесување на висината
• Лумбална потпора со електрично подесување во два правци
• Наслон за рака, држачи за чаши и простор за одлагање во средишната конзола
• Управувач и рачка на менувачот обложени со кожа
• Средно ниво на внатрешно осветлување
• Декоративни алуминиумски панели “Iron Ore”
• Метални плочки со Volvo лого на праговите
• Volvo On Call
• Аудио систем Volvo High Performance
• Гласовни команди
• Мултифункционални копчиња на управувачот
• USB приклучок
• Bluetooth® поврзување
• Старт/Стоп функција
• Dynamic подвозје
• Индиректен систем за следење на притисокот во гумите (TPMS)
• Интегрирани црни кровни носачи
• Единечна видлива издувна цевка со хромиран завршеток
• Електрично преклопливи надворешни ретровизори
• Предни и дневни светла во LED технологија
• 17” алуминиумски бандажи со 5 двојни краци, со пневматици 225/50 R17
• Активен темпомат со функција Pilot Assist до 130 km/h
• Систем за предупредување во мртов агол – BLIS
• Дигитална инструмент табла 12,3”
• Систем за навигација Sensus со мапи за Европа
• Интеграција со паметен телефон преку USB HUB (Apple Carplay и Android Auto)
• Аудио систем Harman/Kardon – Premium Sound со Subwoofer и CD читач
• LED активни светла со Active High Beam технологија
• Предни LED светла за магла со аголна функција
• Миење на предни фарови под притисок
• Автоматско затемнување на внатрешен и надворешни ретровизори
• Амбиентално осветлување, високо ниво
• Паметен клуч “Keyless Entry” и отворање/затворање на вратата од багажникот со нога
• Електрично отворање на вратата од багажникот
• Електрично преклопување на вториот ред седишта
• Електрично склопување на наслоните за глава во вториот ред седишта
• Греење на предните седишта
• Греење на прскалки за миење на ветробранското стакло
• Електрично подесување на возачкото седиште со Функција за меморија
• Електрични сигурносни брави за деца на задните врати
• Дополнително затемнети задни стакла од столб Б
• Трокрак спортски управувач со украсен детал “Uni Deco”
• Можност за избор на режимот на возење – Drive Mode
• Сензори за паркирање напред
• Камера за паркирање назад
• Хромирани кровни носачи
• Хромирани рамки околу страничните прозори
• Мрежа за одделување на багажниот простор
• 19” алуминиумски бандажи “Tinted Silver Diamond Cut” со пневматици 235/40 R19
• Боја на каросеријата: Беж “Birch Light” металик

Цена: 39.000 EUR (2.410.200 МКД)