fbpx

НОВ АВТОМОБИЛ

Редовна цена: 63.360

Цена со попуст: 49.700 ЕUR

Цена во денари: 3.071.460 МКД

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од програмата на Volvo Cars Macedonia. Достапен е во Volvo Centar Skopje на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

VOLVO XC40 D4 Momentum

2.0 190ks AT8 AWD

 • City Safety – Систем за спречување на судар со возила, велосипедисти, пешаци и покрупни животни
 • Темпомат
 • Асистенција за спречување на одземање на предност при вртење во лево
 • Асистенција за спречување на судар со возила од спротивниот правец
 • Пакет 7 воздушни перничиња
 • Помошен систем за одржување на правецот на возење
 • Препознавање на сообраќајни знаци (RSI)
 • Систем за помош при возење по надолнини
 • Сензор за дожд
 • Дигитална инструмент табла 12,3”
 • Аудио систем High Performance со 8 звучника
 • 9” екран осетлив на допир
 • Автоматски клима уред
 • Можност за избор на режим на возење
 • Volvo On Call
 • Гласовни команди
 • Интегрирани сјајни кровни носачи
 • Сокриени завршетоци на издувни цевки
 • Dynamic шасија
 • Паркинг сензори, назад
 • Алуминиумски фелни 18”
 • Алуминиумски декоративни елементи
 • Трокрак кожен волан со украсен детал Uni Deco
 • Седишта обложени со текстил/кожа
 • Лумбална потпора со електрично подесување во четири правци
 • Предни и дневни светла во LED технологија
 • Амбиентално осветлување, средно ниво

Дополнителна опрема

 • Навигациски уред – Sensus
 • Озвучување “Harman/Kardon
 • Apple Carplay и Android Auto
 • Безжично полнење на мобилен телефон
 • Предни светла за магла со аголна функција
 • LED активни светла со Active High Beam технологија
 • Амбиентално осветлување  – високо ниво
 • Електрично склопување на надворешни ретровизори
 • Автоматско затемнување на внтарешен и надворешни ретровизори
 • Помош при паркирање напред и назад
 • Камера за паркирање назад
 • Сигурносна мрежа во багажникот
 • Електронско отварање на вратата од багажникот
 • 12 V приклучок во багажникот
 • Електрично преклопување на вториот ред седишта
 • Паметен клуч “Keyless Entry” со “Handsfree” отварање на вратата од багажникот
 • Фиока под возачкото седиште
 • Греење на предните седишта
 • Греење на млазниците за миење на ветробранското стакло
 • Електронски клима уред (EEC) – двозонски
 • Електрични сигурносни брави за деца на задните врати
 • Сет за репарирање на оштетени гуми
 • Фиока со брава пред со-возачот
 • Рачно проширување на седечкиот дел на предните седишта
 • Двобојна каросерија (персонализација на надворешниот визуелен ефект)
 • Металик боја  – “Osmium Grey”
 • Боја на кровот – Бела, “Ice White”