fbpx

Поминати километри: 9.200

Регистриран до: 11.2021

Прва регистрација: 11.2019

Автомобилот поседува комплетна сервисна историја. Проверен е во повеќе од 120 точки.
 • Мотор: 4 цилиндри – турбо дизел
 • Ниво на емисија: Euro 6d-TEMP
 • Зафатнина: 1969 cm3
 • Погон на сите тркала – AWD
 • Моќност: 140 kW (190 ks) / 4000 rpm
 • Најголем вртежен момемт: 400 Nm / 1750-2500 rpm
 • Максимална брзина: 210 km/h
 • Забрзување од 0-100 km/h: 7.9 s
 • Потрошувачка (комбинирано ) на 100 km: 5.0 l
 • Емисија на CO2:131 g/km
 • Менувач: Автоматски со 8 брзини (Geartronic™)
 • Димензија на пневматици и фелни: 235/55R18; 7,5×18
 • Волумен на багажен простор: 460 l

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од половните автомобили на Premium AGS. Достапен е за тест-возење во Premium AGS на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

 • Предни воздушни перничиња
 • Воздушно перниче за колената на возачот
 • SIPS – странични воздушни перничиња на предните седишта
 • SIPS – воздушни завеси за глава и рамена
 • SIPS – систем за заштита при бочен удар
 • Whiplash – систем за заштита на карлицата на предните седишта
 • Isofix – фиксирање на детски седишта на задните странични седишта
 • City Safety – Систем за спречување на судар со возила, велосипедисти, пешаци и поголеми животни
 • Асистенција за одржување во лента
 • Препознавање на сообраќајни знаци (RSI)
 • Темпомат
 • Можност за избор на режим на возење
 • Предни и дневни светла во LED технологија
 • 18” алуминиумски бандажи со 5 краци, пневматици 235/55R18 V
 • Дигитална инструмент табла 12,3′
 • ‘Urban Grid’ декоративни елементи
 • Механичко прилагодување на возачко седиште по висина, должина и навалување
 • Механичко прилагодување на совозачко седиште по висина и должина
 • Лумбална потпора со електрично прилагодување во четири правци
 • Комфорт седишта обложени со текстил / кожа
 • Информативен 9” централен екран осетлив на допир
 • ‘Volvo On Call’
 • Bluetooth® поврзување
 • Систем за навигација Sensus со мапи за Европа
 • Премиум аудио систем ‘Harman / Kardon’
 • Интеграција со паметен телефон преку USB (Apple Carplay и Android Auto)
 • Безжично полнење на мобилен телефон
 • Автоматско затемнување на внатрешен и надворешни ретровизори
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Камера за помош при паркирање назад
 • Електрично управување на вратата од багажникот
 • Електрично преклопување на вториот ред седишта
 • Паметен клуч “Keyless Entry” со “handsfree” отварање/затварање на вратата од багажникот
 • Греење на предните седишта
 • Греење на млазници за миење на ветробранското стакло
 • Предни LED светла за магла со аголно осветлување
 • Предни LED активни светла
 • Електронски клима уред (EEC), двозонски
 • Електрични сигурносни брави за деца на задните врати
 • Кров во контрастна боја (Бела)
 • Рачно продолжување на седечкиот дел на возачкото и совозачкото седиште
 • Боја на каросеријата: Сива ‘Osmium’ металик

Цена: 41.900 EUR (2.589.420 МКД)