fbpx

Поминати километри: 5.900

Прва регистрација: Април, 2019

Цена: 36.500 ЕUR

Цена во денари: 2.255.700 МКД

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од Vоlvo Selekt програмата на Volvo Cars Macedonia. Достапен е за тест-возење во Volvo Centar Skopje на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

VOLVO XC40 T3 Entry

1.5 156ks MT6 FWD

 • Автоматска двозонска клима
 • Сателитска навигација
 • 7 воздушни перничиња
 • ABS, ESP, ASR
 • City Safety систем
 • Volvo High Performance аудио систем
 • Дигитален дисплеј 12,3”
 • 18” Алуминиумски фелни
 • Електрично отворање/затворање на багажник
 • Металик црна боја
 • Темпомат
 • Ограничувач на брзината
 • Безжично полнење на мобилен телефон
 • Греење на предни седишта
 • Електрично склопливи ретровизори
 • Ретровизори со автоматско затемнување
 • Старт/Стоп систем
 • Систем за одржување на правецот на движење
 • Сензори за паркирање предни/задни
 • Bluetooth
 • Volvo On Call систем
 • Препознавање на сообраќајни знаци
 • Сензори за дожд и светло
 • LED светла
 • Интегрирани кровни носачи