fbpx

Поминати километри: 44.000

Регистриран до: 05.2021

Прва регистрација: 05.2017

Автомобилот поседува комплетна сервисна историја. Проверен е во повеќе од 120 точки.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од половните автомобили на Premium AGS. Достапен е за тест-возење во Premium AGS на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

• CITY SAFETY помош при градско возење со автоматско кочење до 50 km/h
• ABS – сопирачки со EBD – дополнителна електрична дистрибуција на глицерин во сопирачките
• EBA – асистенција при нагло сопирање
• EBL – итна светлосна сигнализација на кочење
• DSTC – динамичка стабилност и контрола на пролизгувањето
• SIPS – заштита од страничен удар
• ROPS – контролен систем против извртување
• Сензори за регулирање на брзината во свиоци
• Воздушни перници за возач и совозач
• Странични воздушни перници за глава и рамо
• Странични воздушни завеси во предните седишта
• HDC – помош при удолнина
• IDIS – интелигентен систем за информирање на возачот
• Двозонски автоматски клима уред
• Air Quality System за квалитетен воздух во кабината со CleanZone филтер
• Електрика на предни и задни прозори
• Електрична лумбална поддршка на возачко и совозачко седиште
• Патен компјутер
• Темпомат
• Аудио контрола на управувачот
• Далечинско централно заклучување со глобално затворање
• Кожна рачка на менувач
• ISO-fix
• HomeSafe осветлување
• LED дневни светла
• Преден потпирач за рака
• Текстилни патосници
• Дигитална инструмент табла
• Кожен управувач со хром декор
• Volvo Ocean Race ентериер и екстериер
• 18″ алуминиумски тркала PORTUNUS
• Volvo Ocean Race црна металик боја
• Греачи на предни седишта
• Загревни прскалки на ветробранско стакло
• Загревно ветробранско стакло
• Sensus навигација
• Sensus озвучување
• Bluetooth Handsfree
• Можност за интернет конекција преку телефон
• Предни и задни паркинг сензори
• Автоматско затемнување на ретровизори
• Активни dual xenon светла
• Задна паркинг камера
• Светол кожен ентериер

Цена: 32.500 EUR (2.008.500 МКД)