fbpx

Поминати километри: 16.000

Регистриран до: 10.2021

Прва регистрација: 10.2019

Автомобилот поседува комплетна сервисна историја. Проверен е во повеќе од 120 точки.
 • Мотор: 4 цилиндри – турбо дизел
 • Ниво на емисија: Euro 6d-TEMP
 • Зафатнина: 1969 cm3
 • Погон на сите тркала – AWD
 • Моќност: 140 kW (190 ks) / 4000 rpm
 • Најголем вртежен момемт: 400 Nm / 1750-2500 rpm
 • Максимална брзина: 205 km/h
 • Забрзување од 0-100 km/h: 8.4 s
 • Потрошувачка (комбинирано ) на 100 km: 5.5 – 5.8 l
 • Емисија на CO2: 144-153 g/km
 • Менувач: Автоматски со 8 брзини (Geartronic™)
 • Димензија на пневматици и фелни: 235/60R18 / 7,5×18
 • Волумен на багажен простор: 505 l

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од половните автомобили на Premium AGS. Достапен е за тест-возење во Premium AGS на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

 • Електронски двозонски клима уред
 • Комфорт седишта обложени во комбинација текстил/кожа
 • Механичко прилагодување на предните седишта со електрично прилагодување на висината
 • Двојни издувни цевки со хромирани завршетоци
 • Електрично преклопливи надворешни ретровизори
 • Предни и дневни светла во LED технологија
 • Прилагодлив ограничувач на брзината
 • Темпомат
 • City Safety – систем за спречување на судар со возила, велосипедисти, пешаци и поголеми животни
 • Whiplash – систем за заштита на ‘рбетот на предните седишта
 • Volvo On Call
 • Аудио систем High Performance со 8 звучници
 • Информативен 9” централен екран осетлив на допир
 • Старт/Стоп функција
 • 18” aлуминиумски бандажи со 5-Y краци
 • Дигитална инструмент табла 12,3”
 • Систем за навигација Sensus со мапи за Европа
 • Интеграција со паметен телефон преку USB (Apple Carplay и Android Auto)
 • Предни LED активни светла
 • Адаптивен темпомат со функција Pilot Assist
 • Систем за предупредување во мртов агол – BLIS
 • Паметен клуч “Keyless Entry” со “handsfree” отварање/затварање на вратата од багажникот
 • Греење на предните седишта
 • Греење на млазници за миење на ветробранското стакло
 • Боја на каросеријата: Сива ‘Osmium’ металик

Цена: 50.900 EUR (3.145.620 МКД)