fbpx

Поминати километри: 14.100

Прва регистрациja: Октомври, 2018

Цена: 52.900 ЕUR

Цена во денари: 3.269.220 МКД

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОДАЖБА

Овој автомобил е дел од Vоlvo Selekt програмата на Volvo Cars Macedonia. Достапен е за тест-возење во Volvo Centar Skopje на ул. Перо Наков бр.25 во Скопје. Доколку сакате да стапите во контакт директно со нашиот тим за продажба, слободно контактирајте не на: +389 2 615 99 30

VOLVO XC60 D4 Momentum

2.0 190ks AT8 AWD

 • Автоматска двозонска клима
 • Сателитска навигација
 • 7 воздушни перничиња
 • ABS, ESP, ASR
 • City Safety систем
 • Harman Kardon аудио систем
 • Дигитален дисплеј 12,3”
 • 19” алуминиумски фелни
 • Електрично отворање/затворање на багажник
 • Металик боја – сива
 • Темпомат
 • Ограничувач на брзината
 • Греење на предни седишта
 • Електрично склопливи ретровизори
 • Ретровизори со автоматско затемнување
 • Старт/Стоп систем
 • Систем за одржување на правецот на движење
 • Сензори за паркирање предни/задни
 • Камера задна
 • Bluetooth
 • Volvo On Call
 • Препознавање на сообраќајни знаци
 • Сензори за дожд и светло
 • Седишта текстил/кожа
 • Избор на режим за возење
 • Keyless Entry систем
 • Адаптивен темпомат
 • Систем за мртов агол
 • Поврзување со iOS и Android
 • LED активни светла
 • Интегрирани кровни носачи